Sylwetki

Podpora Kohyt

PodporaKohyt

Duet o podwójnej osobowości, uformowany ‘na granicy dwóch światów’: świata tradycyjnie rozumianej, granej, komponowanej muzyki (Max Kohyt – muzyk, kompozytor muzyki teatralnej, zafascynowany muzyką współczesną i zagadnieniami kompozycji); oraz świata sztuki wizualnej – rzeźby, intermediów, gdzie dźwięk, tak jak język może transformować przestrzeń (Katarzyna Podpora – dr sztuki w dziedzinie rzeźby i intermediów, artysta niezależny, tłumacz, skupia się na nasłuchiwaniu przestrzeni i języka, na biografiach rzeczy oraz na fenomenie zapisu).
Komponują i improwizują, prowadząc dialog – między sobą, także z otaczającą przestrzenią - tak, aby powstająca muzyka, nie dominowała audiosfery miejsca.
Używają instrumentów nietypowych, zdezelowanych, preparowanych przy pomocy przedmiotów (których biografie mają znaczenie); pojawiają się też warstwy elektroniki - syntezatorów, tereminu, taśm z nagraniami – manipulowanych zarówno na szpulowym magnetofonie, jak i odtwarzanych z prostych kaset na analogowych urządzeniach. Każdy dźwięk jest inny i każdy ma znaczenie.
W roku 2020 r., nakładem Bocian Records, ukazał się album studyjny Nights Are Numbered LP [bandcamp]
https://podporakohyt.bandcamp.com/album/nights-are-numbered
[_recenzja płyty https://czaskultury.pl/czytanki/liczac-noce/ ]
W 2021, także w Bocian Records - JACASZEK/PODPORA/KOHYT LP [bandcamp]
https://podporakohyt.bandcamp.com/album/jacaszek-podpora-kohyt

__przykladowe utwory [yt]