banner zblizenia2016

Fundacja

Fundacjafundacja zblizenia logo www Kultury Zbliżenia jest organizacją pozarządową, która wyrosła z poszukiwań różnorodności kulturowej w obszarze tradycji, sztuk plastycznych, teatru, muzyki i tańca. Bezpośrednim impulsem do stworzenia fundacji był sukces I edycji Festiwalu Kutury Żydowskiej ZBLIŻENIA w 2013 roku. Festiwal jest największym przedsięwzięciem, rozwijającym się pod skrzydłami fundacji.

Organizacja ma w swoim dorobku produkcję spektakli Teatru Zielony Wiatrak oraz filmów dokumentalnych podejmujących tematykę losów żydowskich na Pomorzu.    

Fundacja wspiera i inicjuje różnorodne formy twórczego współistnienia i dialogu pomiędzy kulturami mniejszości narodowych, wspólnot i społeczności lokalnych zamieszkałych zarówno na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, jak i poza nią.

Do statutowych celów fundacji należy m.in. pielęgnowanie, promowanie, upowszechnianie i wspieranie kultury, sztuki, twórczości oraz działalności artystycznej, jak również ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, tradycji.

Edukujemy, aktywizujemy, zapewniamy rozrywkę na wysokim poziomie. Jeżeli mają Państwo ciekawe pomysły i doświadczenia związane z szeroko pojętą różnorodnością kulturową, zachęcamy do kontaktu z nami.

www.fkz.org.pl

Fundacja Kultury Zbliżenia 
NIP: 957 107 51 25
REGON: 222161240

ZARZĄD
Marek Brand – Prezes Zarządu
Katarzyna Sikora – Wiceprezes Zarządu
Marta Szumiłowska – Członek Zarządu

Numer konta
PL  67 1160 2202 0000 0002 6880 9587
BANK MILLENIUM
Jeśli chcieliby Państwo nas wesprzeć, prosimy o dokonanie przelewu z tytułu DAROWIZNA.

Z góry dziękujemy za wsparcie.

Zapraszamy na naszą stronę

Organizator

fundacja zblizenia logo www 


Projekt został dofinansowany ze środków

gdansk logoswolnosckultury


Partnerzy

EYCH2018 Logos Grey PL 72    pegaz erdk     jdc logo      AmbasadaIzraela  LOGOGMINY   Citymeble      logo pelne przezroczyste   logo      szydlowski hotel logo Karta do kultury biellogo oskar czarne   


Patroni medialni

     radio gdansk