Celina Muza & Susanne Folk Trio

Celina Muza Susanne Folk TrioCelina Muza
Urodziła się i wychowała w Pucku. Ukończyła Studio Wokalno-Aktorskie im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, w klasie słynnego aktora Henryka Bisty. Zadebiutowała w przedstawieniu "My Fair Lady" w reżyserii Jerzego Gruzy. Przez kilka sezonów pracowała w Trójmiejskich teatrach kreując kilka głównych ról, m. in. Rozę Wenedę w „Lilli Wenedzie” w reżyserii Adama Hanuszkiewicza w Teatrze Miejskim w Gdyni, NIKT w „Śnie o życiu” w reżyserii Andrè Ochodlo w Teatrze Atelier w Sopocie czy Marię Magdalenę w „Jesus Christ Superstar” w reżyserii Jerzego Gruzy w Teatrze Muzycznym. W 1994 roku otrzymała angaż w Theater der Westens w Berlinie.

Od roku 1996, kiedy zaprezentowała tam swój solowy program z piosenkami Marleny Dietrich, występuje w Niemczech, Polsce i Europie z kilkunastoma autoskimi programami z piosenką teatralną, m. in.: „A While for Weill”, „Fallen oder fliegen”, „Chanson meets jazz” czy wspomnianym „Samotnym Aniołem”. Artystka wydała 5 solowych płyt, które ukazały się w wydawnictwie duo-phon records.

Susanne Folk
Saksofonistka, klarnecistka i kompozytorka urodziła się w niemiecko-amerykańskiej rodzinie kochającej jazz. Studiowała w Folkwang Hochschule w Essen i w Universität der Künste w Berlinie. Już w czasie studiów otrzymała kilkanaście nagród, dzięki którym mogła rozwijać swoje wykształcenie w wysoko cenionych ośrodkach jazzowych USA i Kanady, m. in. w Lawrenceville School w New Jersey. Jest jedną z niewielu kobiet na świecie władających perfekcyjnie wszystkimi odmianami saksofonów.

dr Benedikt Jahnel
Urodzony 28.05.1980. Już jako młody muzyk był członkiem słynnej orkiestry BundesJugendJazzOrchester. Ukończył studia fortepianowe w Universität der Künste u Huberta Nußa i Davida Friedmana, oraz City College New York u John Patittucciniego. Pomimo młodego wieku koncertował już w 40 krajach i kreował muzycznie kilkanaście wydawnictw muzycznych, m.in.:'Benedikt Jahnel TRIO'; 'Cyminology'; 'Max.bab'; 'Metropol Orchestra' (NL) (Leitung: John Clayton); 'Bundes Jugend Orchester' (Leitung: Gunther Schuller); 'Prana Trio New York' (USA); 'Matteo Sabatini Quartet' (I, USA, D); Phil Woods, Johannes Enders, Charlie Mariano, David Friedman, Frank Möbus, Wolfgang Muthspiel, Dave Liebman, John Abercrombie, Manfred Eicher, Clarence Penn, Dan Weiss und Steve Davis.
Ponadto ukończył studia matematyczne i pracuje naukowo na Uniwersytecie w Bochum, Wuppertal i Berlinie.

Roland Fidezius
Urodzony w Wuppertal, ukończył Universität der Künste w Berlinie. Występuje zarówno jako kontrabasista jazzowy, kompozytor i E-basista. Ceniony i często angażowany przez różne instytucje kulturalne dzięki wyjątkowej elastyczności wyrazu muzycznego. Wielokrotny stypendysta Ministerstw Kultury i Szkolnictwa Wyższego Berlina doskonalił swoją wiedzę muzyczną w kilkunastu czołowych ośrodkach jazzowych USA i Europy. Wystąpił na wielu festiwalach muzycznych, m.in.: Moers-Jazzfestival, Vancouver-Jazzfestival, Edmonton-Jazzfestival, Halifax-Jazzfestival, Ottawa-Jazzfestival, St. John's-Jazzfestival,


Drukuj   E-mail