Ignacy Wiśniewski Trio

IgnacyWisniewskiTrio2Ignacy Jan Wiśniewski – fortepian
Adam Żuchowski – kontrabas
Paweł Osicki - perkusja

Twórczej inspiracji do stworzenia IGNACY WIŚNIEWSKI TRIO dostarczyła muzyka Ignacego Jana Wiśniewskiego ze spektaklu Każdy przyniósł co miał najlepszego, w reżyserii Marka Branda (Gdańsk, Teatr Miniatura 2014), opowiadającego o sytuacji gdańskiej społeczności żydowskiej z okresu sprzed i z czasów II Wojny Światowej. Na nowo zaaranżowane kompozycje przybrały formę współczesnego trio jazzowego.

Prezentowana muzyka jest sumą teatralnych odniesień i eksperymentatorskich doświadczeń muzyków. W efekcie, zaskakuje formą - od miniatur po wieloczęściowe suity, spektrum wielobarwnego brzmienia, nawiązującego do sonorystycznych poszukiwań.

Doświadczenie i wirtuozeria Adama Żuchowskiego, twórcze i innowacyjne podejście Pawła Osickiego w połączeniu z wrażliwością i pięknymi tematami autorskich kompozycji lidera Ignacego Jana Wiśniewskiego otwierają przed odbiorcami unikatową przestrzeń muzyczną.

Ignacy Jan Wiśniewski - pianista, aranżer, kompozytor, instruktor muzyczny. Absolwent klasy fortepianu klasycznego prof. Katarzyny Popowej-Zydroń i fortepianu jazzowego prof. Włodzimierza Nahornego w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wykładowca specjalności Musical oraz specjalności Fortepian Jazzowy na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Kompozytor muzyki do spektakli teatralnych i filmów dokumentalnych. Współpracuje z aktorami dramatycznymi i musicalowymi współtworząc recitale piosenki aktorskiej. Współzałożyciel kwartetu jazzowego Almost Jazz Group, z którym nagrał dwie płyty. Członek formacji Milonga Baltica oraz The Sound Project. Współpracuje z muzykami sceny alternatywnej współtworząc projekty awangardowe z improwizowaną muzyką współczesną. Jest szefem klasy fortepianu w szkole muzyki rozrywkowej Musicollective w Gdańsku. Kierownik muzyczny Teatru Zielony Wiatrak.

Adam Żuchowski – kontrabasista, aranżer i kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od 2002 roku kierownik muzyczny Teatru Atelier w Sopocie. Aranżer większości projektów muzycznych i spektakli realizowanych przez Andre Ochodlo. Współpracuje z wieloma muzykami jazzowymi m.in. Tomaszem Sowińskim (w projektach Tomek Sowiński and the Collective Improvisation Group - SYNERGY i ILLUSTRATION), Dominikiem Bukowskim, Piotrem Manią. Współtworzy Mania Trio, które w 2010 roku otrzymało Fryderyka w jazzowej kategorii Fonograficzny Debiut Roku za płytę Pearl.

Paweł Osicki – perkusista, wokalista, kompozytor, producent muzyczny, muzyk sesyjny. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach i Politechniki Gdańskiej na wydziale architektury. Aktywny twórca muzyki do filmów, spektakli teatralnych. Autor projektu muzycznego – PUSZ Pęk białych róż, albumu z nowoczesnymi wersjami piosenek patriotycznych i ludowych z udziałem Stanisława Soyki. Członek grupy Pogodno, Yeshe, Sławek Jskułke - Reperkusje. Związany z wybitnym trębaczem Andrzejem Przybielskim. Współpracuje między innymi z: Jackiem Budyń-Szymkiewiczem, Sławkiem Jaskułke, Kev Fox, Jerzym Mazzoll Mazzolewskim, Joanną Dudą, Antonim Ziut Gralakiem.


Drukuj   E-mail