Łukasz Owczynnikow

Owczynnikow ukasz(fot. Tomasz Korczak)

Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Policealnego Studium Jazzu w Warszawie. Ma duże osiągnięcia na polu muzyki klasycznej (nagrody i wyróżnienia na konkursach w Polsce), trasy koncertowe z orkiestrami pod dyrekcja uznanych dyrygentów oraz koncerty z orkiestrą solo, m.in. z Orkiestrą Filharmonii Narodowej.

Występuje, komponuje i aranżuje w zespołach Warszawska Orkiestra Sentymentalna, CzessBand, Mała Orkiestra Dancingowa. Prowadzi warsztaty wspólnego śpiewania oraz zespół Cała Praga Śpiewa oraz Międzypokoleniowy Klub Piosenkowy, Orkiestrę Podmiejską.

Koncertował z jazzowym kwintetem FutureEthno, z zespołem muzyki bałkańskiej Sharena, występował z zespołem bluesowym KABABRA, Karoliną Cichą, Joszko Brodą, Jurkiem Filarem, Justyną Steczkowską i wieloma innymi artystami. Występuje na festiwalach muzyki współczesnej i improwizowanej (Warszawska Jesień, Ad Libitum, Musica Privata), a także wystawia performance solo. Występował z zespołami muzyki tradycyjnej Mazovian Quintet, Kapelą Bursów, Nicponie.


Drukuj   E-mail