Patrycja Betley

Patrycja BetleyMuliti-perkusjonistka, flecistka, pedagog, arteterapeutka, nauczycielka gordonowska.
Występuje z Karoliną Cichą, Kayah & Transoriental Orchestra, współtworzy Same Suki oraz perkusyjne trio Shaphol. Przez blisko dwie dekady współpracowała z wieloma zespołami oraz artystami: G. Turnauem, J. Steczkowską, Z. Hoffmanem, T. Woźniakiem, M. Raduli, S. Soyka, Zakopower, M. Pomianowską, Orkiestrą kameralną Aukso, Orkiestrą filharmonii augsubrgskiej itd.
Jest endorserką irlandzkich bębnów bodhrán - Metolef drums, polskich bębnów cajón - AwCajon. Udziela się jako muzyk w warszawskich teatrach. Ponad dwudziestoletnie doświadczenie na scenie muzycznej sprawiło, że Patrycja ma na swoim koncie mnóstwo koncertów zarówno w kraju, jak i zagranicą.Jest również dyplomowaną arteterapeutką. Ukończyła również kurs gordonowski I stopnia "Improwizuję czyli audiuję" organizowany przez Fundację Kreatywnej Edukacji, dzięki której prowadzi zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i małych dzieci zgodnie z teorią uczenia się muzyki amerykańskiego muzyka jazzowego i pedagoga Edwina Eliasa Gordona.
Prowadzi autorskie spotkania pt. ”Instrumentem po mapie”, prowadzi warsztaty, lekcje nauki gry na instrumentach perkusyjnych, irlandzkim flecie Tin Whistle, zajęcia umuzykalniające, muzykoterapię. Szerokie spektrum muzycznych fascynacji oraz współpraca z zespołami z różnych nurtów czyni z Patrycji również muzyka sesyjnego, na stałe współpracującego z prestiżowym, wiedeńskim studiem nagraniowym Euro Acoustics oraz wieloma muzykami polskimi i zagranicznymi.
www.patrycjabetley.pl