Zagan Acoustic

zagan acoustic68 www

Zespół tworzą czterej wykształceni klasycznie nietuzinkowi instrumentaliści. Każdy z muzyków wnosi do zespołu swoje indywidualne spojrzenie, wpływające ostatecznie na brzmienie całego kwartetu. Zespół powstał w 2006 roku w Akademii Muzycznej w Gdańsku z inicjatywy Joachima Łuczaka i Pawła Zagańczyka – od którego nazwiska pochodzi nazwa grupy.
Na repertuar zespołu składają się głównie autorskie kompozycje. Zostały one zarejestrowane na debiutanckiej płycie zatytułowanej "3:1". Album został nagrany z pierwszym klarnecistą zespołu – przedwcześnie zmarłym Jakubem Kubalą.


Zagan Acoustic jest doskonale znany melomanom na Wybrzeżu. Na zaproszenie zagranicznych instytucji kulturalnych koncertowali również na Litwie, Słowacji, Szwecji, Niemczech i Szwajcarii. Twórczość zespołu prezentowana była kilkakrotnie w audycjach radiowych i telewizyjnych m.in. TVP Gdańsk, Program 2 Polskiego Radia, Polskie Radio RDC , Radio Gdańsk, Radio Głos, Radio Niepokalanów. Wybitny twórca teledysków muzycznych Yach Paszkiewicz wykorzystał kompozycje zespołu do swoich realizacji filmowych.
Aktualnie trwają przygotowania do nagrania drugiego albumu zespołu zatytułowanego "Folk&Roll". Zawarte na nim kompozycje powstały specjalnie z myślą o zespole. Skomponowane zostały przez Krzesimira Dębskiego, Piotra Słopeckiego czy Annę Marię Huszczę.


Drukuj   E-mail