Urszula Makosz

Makosz/fot. Monika Byczkowska/

Charyzmatyczna pieśniarka specjalizująca się w pieśniach żydowskich. Występuje z solowymi recitalami, realizuje różnorodne projekty muzyczne, bierze udział w spektaklach muzycznych i musicalach.

Występuje w kraju i za granicą (Wielka Brytania, Kanada, Szwecja, Niemcy, Szwajcaria, Węgry, Słowacja).  Stypendystka KlezKanady i gość programu "East meets West" w Kanadzie.


Współpracuje z gwiazdą światowych scen klezmerskich Christianem Dawidem (projekt „Bluer than Blue”), zespołem Klezzmates, (projekt „Lament pustych domów”, reż. Miron Zajfert) krakowskim poetą Michałem Zabłockim (spektakl „W niepokoju”), Dorotą i Darkiem Wasilewskimi (udział w koncercie „Muzyka jest kobietą” w Teatrze Polonia). Wykonała partie wokalne w spektaklu „Wielka Szpera” - na podstawie dzienników Józefa Zelkowicza, reż. Andrzej Maria Marczewski. Wystąpiła gościnnie z kabaretem Piwnica Pod Baranami (m.in.. podczas „Koncertu dla Piotra S.” w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie).


Wystąpiła m.in. na XV, XVII i XVIII Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie, XIII Festiwalu Trzech Kultur we Włodawie, The Leonard Cohen Event.
Współpracowała z Muzeum Historycznym Miasta Krakowa (płyta CD „Pieśni getta”) oraz Krakowską Operą Kameralną (konsultacje pieśni jidysz).


Drukuj   E-mail