Agata Misiak-Łącka | fortepian

UNT 0207 20180603 110344 kopiaAbsolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie fortepianu prof.Katarzyny Popowej-Zydroń oraz as. dr Agaty Nowakowskiej-Gumieli.
Jest laureatką wielu zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych konkursów muzycznych, m.in.: I i II miejsca w Concorso Internazionale per Giovani Musicisti “Città di Barletta” we Włoszech, I miejsca ex aequo w Konkursie Kameralnym „Dialogi i Inspiracje”, w Bydgoszczy; II miejsca w XI Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w kategorii zespołów kameralnych w Łomiankach, II miejsca w VII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Hillera”, w Görlitz, II miejsca ( I nie przyznano) oraz nagrody za najlepsze wykonanie mazurka na XIV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Szafarni.


Wielokrotnie zapraszana do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej ‘Aurora Chamber Music Festiwal” w Szwecji, gdzie występowała jako pianistka-kameralistka. Swoje pianistyczne umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich w kraju i za granicą. Pracowała wówczas pod kierunkiem m.in. K. Popowej- Zydroń, A.Jasińskiego, Dang Thai Sona, W.Wojtala, E.Tarnawskiej, J. Lowental’a, K.Bogino, M.Voskresenskiego, P.Donohe, M.Windlunda, Ch. Hallekant, G. Hoffman’a czy M.Ylönena.
Stypendystka m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Gdańska oraz Marszałka Województwa Pomorskiego. Koncertowała w Polsce, Niemczech, Szwecji, Austrii i we Włoszech. W 2013 roku wystąpiła w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, gdzie wykonała Koncert f-moll op.21 Fryderyka Chopina wraz z orkiestrą pod dyrekcją Jakuba Chrenowicza. Obecnie związana z Akademią Muzyczną im. F.Nowowiejskiego w Bydgoszczy.


Drukuj   E-mail