Zofia Elwart | wiolonczela

UNT 0119 20180603 105659 kopiaUkończyła z wyróżnieniem studia muzyczne w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie wiolonczeli dr hab. Katarzyny Polonek. W 2013 r. uzyskała dyplom licencjacki w klasie wiolonczeli prof. Stanisława Pokorskiego.
Wielokrotnie uczestniczyła w kursach mistrzowskich m.in. w klasie: prof. Kazimierza Michalika, prof. Stanisława Pokorskiego, prof. Stefana Popova, prof. Romana Jabłońskiego oraz w Międzynarodowym Festiwalu Kameralistyki Ensemble w Książu.
W latach 2013-2015 była koncertmistrzem w międzynarodowej orkiestrze symfonicznej I' Culture Orchestra, pod batutą maestro Kirilla Karabitsa.


Obecnie zajmuje stanowisko koncertmistrza wiolonczel w Operze Bałtyckiej w Gdańsku, jak również współpracuje z Teatrem Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, z Operą Bałtycką oraz Polską Filharmonią Bałtycką im. F. Chopina w Gdańsku.
W latach 2015-2017 pracowała w Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus w Warszawie. Wcześniej współpracowała z Teatrem Nowym w Poznaniu, Orkiestrą Kameralną L'Autunno, Orkiestrą Colegium F, Filharmonią Gorzowską oraz Orkiestrą Teatru Muzycznego w Poznaniu.


Drukuj   E-mail