Ewa Dziedzic

Ewa Dziedzic2Absolwentka Szkoły Aktorskiej Jana i Haliny Machulskich w Warszawie, filologii polskiej, kulturoznawstwa oraz Studiów Podyplomowych Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Gdańskim, a także Studium Animatorów Kultury. Wieloletnia aktorka, instruktorka teatralna, reżyserka i pedagog. W latach 2006-2008 była prezesem Stowarzyszenia Teatralno-Edukacyjnego „Wybrzeżak”. Od 2009 roku współpracuje z Gdańskim Archipelagiem Kultury i z Teatrem Zielony Wiatrak. Prowadziła warsztaty teatralne m.in. dla Fundacji Theatrum Gedanense w ramach Festiwalu Szekspirowskiego, dla Fundacji „Dr Clown”, Fabryki Kreacji, Europejskiej Fundacji Edukacji i Integracji Kulturowej w Europie, dla Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Cieplewie, Stowarzyszenia Teatralno - Edukacyjnego „Wybrzeżak”. Obecnie przeprowadza warsztaty teatralne m.in. w Stowarzyszeniu Kulturalno-Edukacyjnym MOST.                                
Zrealizowane spektakle: „Mistrz i Małgorzata” w reż. A. Waldena , „Nosorożec w jeżynach”(monodram) w reż. M. Branda, „Oświadczyny” w reż. M. Branda, „Da Vinci miał rację” w reż. W. Tremiszewskiego, „Dobry Wujek” w reż. R. Glockner’a , „So fresh” w reż. I. Trybuły, „Którędy do nieba” w reż. A. Pieczyńskiego, „Sen nocy letniej”  we współpracy z London Metropolitan Uniwersity podczas Festiwalu Szekspirowskiego, „W sieci” w reż. J. Machulskiego, „W małym dworku”  w reż. J. Machulskiego.
Filmy: "W stepie szerokim" w reż. Abelarda Gizy, "Milion dolarów" w reż Janusza Kondratiuka.
 
Z dziećmi i młodzieżą zrealizowała ogromną ilość spektakli i kilka filmów. Prawie wszystkie były zrealizowane na podstawie autorskich scenariuszy. Jeden z największych sukcesów o międzynarodowym zasięgu to "Romeo i Julia w nowej wersji" prezentowany na Festival Internazionale  Artisti di Strada (międzynarodowy festiwal teatrów ulicznych) w Benevento pod Neapolem. Inne sukcesy to m.in. spektakle "Gdzie jest Gucio?", "Szkoła", „Mity? greckie” zrealizowane dla Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Cieplewie, „Chyba w Tanio” i „Zmutowana  Szkoła” zrealizowane dla Stowarzyszenia Kulturalno-Edukacyjnego MOST.