banner zblizenia2016

Anashim | Sekretny ogród | 10.09.2016

MIN IMG 0084 www"Anashim" - to po hebrajsku „ludzie”. ANASHIM to ludzie muzyki i teatru. Spotkanie grupy przyjaciół, czerpiących inspiracje z muzyki etnicznej, jazzu, sztuki scenicznej zaowocowało stworzeniem koncertu „Sekretny ogród”, jednocześnie dając im bodziec do zagłębienia się w niezwykle bogatą i różnorodną kulturę żydowską.


Zespół odwołuje się do bogactwa rozmaitych nurtów muzyki żydowskiej - w ich odczuciu - tej najpiękniejszej, najbardziej inspirującej...
Mówią o sobie: "Równie ważne jest dla nas opowiadanie historii zawartych w tekstach. Każda z pieśni to osobna opowieść ze swoją atmosferą i emocją opowiedziana naszym językiem muzycznym i literackim." Teksty w większości zostały przetłumaczone z hebrajskiego, jidysz i ladino, by podkreślić nie tylko wartość muzyczną, ale również literacką utworów.

Zespół jest laureatem wyróżnienia na konkursie Radiowej Dwójki NOWA TRADYCJA 2014, w 2015 roku wydał premierowy album "Sekretny ogród", gościł na wielu scenach muzycznych i teatralnych  m.in. w ramach Festiwalu Kultury Żydowskiej SIMCHA we Wrocławiu, czy ZACHOR w Białymstoku.

ŚPIEW: MARTA GZOWSKA-SAWICKA

AKORDEON: WOJCIECH GOLEC

SKRZYPCE: KRZYSZTOF MACIEJOWSKI

KLARNET BASOWY, SAKSOFON, FLET, DJEMBE: MARCIN ŻUPAŃSKI

KONTRABAS: EUGENIUSZ KUBAT

Nowa Synagoga 10.09.2016

Organizator

fundacja zblizenia logo www 


Projekt został dofinansowany ze środków

gdansk logos


Partnerzy

   Gato logo  Citymeble  LOGOGMINY  Karta do kultury biellogo oskar czarne    esplndidos znak RGB L


Patroni medialni