Academia Musica Judaica vol. 3 | 05-09-2019

AMJKIEDY: 5.09.2019

GDZIE: Nowa Synagoga, ul. Partyzantów 7

START: 19:30

Nasz projekt Academia Musica Judaica doczekał się trzeciej odsłony! W tym roku do współpracy z Fundacją i Akademią Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku dołączyła Hochschule für Musik w Norymberdze. W wyniku warsztatów, które odbyły się w czerwcu, przygotowaliśmy koncert oraz nagraliśmy płytę.
W programie koncertu pojawią się kompozycje uczestników trzeciej odsłony warsztatów Academia Musica Judaica. Wśród nich: Kiara on the Sahara, Travels, Monia, Baltic Night Arkadiusza Czernysza, kompozycje Antoniego Wojnara: All the time in the World, Ballada, A simple melody, kompozycje Wojciecha Ulanowskiego i Radosława Szarka: Experience, Szachar. Nie zabraknie tradycyjnych tematów klezmerskich jak choćby Ajde jano.

Wykonawcy:
Radosław Szarek – marimba, wibrafon, cajon
Arkadiusz Czernysz – akordeon
Wojciech Ulanowski – akordeon
Antoni Wojnar – fortepian, cajon
Filip Arasimiowicz – kontrabas
Słowo o muzyce:
Paweł Zagańczyk

Witalność, rytmiczność, nowe pomysły aranżacyjne czy instrumentacyjne z wykorzystaniem potencjału, jaki drzemie w sztuce improwizacji, oddają charakter nagrań.
Zagrają dla nas studenci Wydziału Instrumentalnego oraz kierunku Jazz i Muzyka Estradowa, a nad całością czuwają: perkusista Radosław Szarek z Hochschule für Musik w Norymberdze (Niemcy) oraz akordeonista dr Paweł Zagańczyk z Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

 


Drukuj   E-mail