Medabrim Iwrit | warsztaty z j. hebrajskiego | 16.09.2018 | Nowa Synagoga

alfabet hebrajskiStart: 11:00 | Nowa Synagoga

Obowiązują zapisy! | Wstęp bezpłatny!

Zapisy od 01 września pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

(zdjęcie: źródło www.religie-i-wierzenia.blogspot.com)

Warsztaty języka hebrajskiego są skierowane do osób rozpoczynających przygodę z tym językiem.
Od pierwszej edycji warsztaty z języka hebrajskiego cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Podczas zajęć uczestnicy poznają litery alfabetu hebrajskiego. Zarówno pisane, jak i drukowane. Już na pierwszym spotkaniu dowiedzą się jak trzeba zapisać samogłoskę (w j. hebrajskim nie istnieją samoistnie) i nauczą czytać i pisać najprostsze wyrazy: Dom, Mama, Tata, Kot, Pies. Każdy, kto pojawi się na tych warsztatach nauczy się napisać swoje imię, nazwisko, imiona bliskich oraz miasto, z którego przyjechał.

 

W swojej historii trwającej ponad trzy tysiące lat język hebrajski przeszedł bardzo znaczące zmiany leksykalne, morfologiczne i składniowe. Przez okres około 1800 lat, od upadku powstania Bar Kochby do narodzin współczesnego ruchu syjonistycznego, był on językiem liturgii i językiem literackim, nie posiadał jednak charakteru codziennego języka mówionego. Wpływ języków europejskich na współcześnie używany język hebrajski sprawia, że niektórzy językoznawcy klasyfikują go jako zupełnie odrębny język należący do grupy indoeuropejskiej, mimo że taki jedynie jest substrat. (źródło Wikipedia)


Drukuj   E-mail