Beit Cafe - prolog | 14.09.2018 | Galeria Wnętrz City Meble

beit3Start: 19:00 | Wstęp wolny!

Reżyseria: Marek Brand

 

Beit Cafe – Prolog to premiera próby czytanej najnowszego dramatu Marka Branda. Tekst został zgłoszony do konkursu „Gdyńska Nagroda Dramaturgiczna” w 2017 r. i w gronie ok. 40 z ponad dwustu dramatów nadesłanych z całej Polski został zakwalifikowany do II etapu.

W premierze próby czytanej biorą udział trójmiejscy aktorzy: Magdalena Bochan Jachimek, Ewelina Damps, Laura Haras, Izabela Terek -Jopkiewicz, Marek Brand, Wojciech Kasprzyk, Piotr Lewicki.
Reżyseria – Marek Brand

Muzyka - Maja Miro

 

Akcja sztuki dzieje się w zagadkowej kawiarni, w której pracują Nera i Net. Oboje posiadają dar odczytywania myśli swoich gości. Pracują dla tajemniczego szefa, którego - poza naszymi bohaterami - nikt nie widział. Ich zadaniem jest pomaganie osobom zagubionym życiowo lub niepotrafiącym podjąć ważnych decyzji. Do „Beit Cafe” nie może wejść nikt, komu nie jest to przeznaczone. Jedyną osobą, której nie obowiązuje ten zakaz, jest cierpiąca na amnezję, tajemnicza kobieta. Nera i Net zawsze mają dokładne wskazówki na następny dzień. Ale pewnego dnia coś zaczyna szwankować...

Precyzyjnie funkcjonujący do tej pory „mechanizm” przestaje działać. Dramat stawia takie pytania jak „Kto i dlaczego, próbuje naprawiać świat?”, „”Kim tak naprawdę są bohaterowie dramatu?”, „Czy sami decydujemy o własnym losie?” To oczywiście tylko niektóre pytania, zadawane za pomocą tego tekstu, ponieważ pozostawia on szerokie pole do własnej interpretacji.


Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Pomorskiego

 


Drukuj   E-mail