Muzyka do zaginionego filmu | Maja Miro | Maria Ka | 12.09.2018 | Galeria Wnętrz

cover

Start: 19:30 | Wstęp wolny!

“MUZYKA DO ZAGINIONEGO FILMU JIDYSZ”
Maja Miro | Maria Ka

“Muzyka do zaginionego filmu jidysz” duetu Maja Miro | Maria Ka to płyta inspirowana żydowską legendą o nieuchronności ludzkiego losu, mistycznym przeznaczeniu i konieczności wypełnienia przysiąg składanych w obliczu niebios.

Promocja płyty odbędzie się 12 września w Galerii Wnętrz City Meble w Strefie Inspiracji.

 

Legenda Tkies Kaf to, obok Dybuka, jedna z najbardziej znanych żydowskich historii przepełnionych chasydzkimi wierzeniami, przesądami oraz eterycznym mistycyzmem. Zaginiony obraz filmowy z 1924 r. na niej oparty zachował się we fragmentach w dziele A Vilna Legend z 1933 roku. Film osnuty jest wokół historii dwóch przyjaciół, którzy składają tkies kaf – ślubowanie, święty uścisk dłoni – na podstawie którego ich dzieci zostają sobie przeznaczone na wieczną miłość. W obliczu różnorodnych komplikacji życiowych, realizacja przysięgi zostaje poważnie utrudniona, nad jej wypełnieniem czuwa jednak tajemnicza postać, mistyczny strażnik sprawiedliwości, opiekun pokrzywdzonych i biednych - prorok Eliasz.


Płyta MUZYKA DO ZAGINIONEGO FILMU JIDYSZ wypełnia i łączy urwane, zaginione fragmenty filmu tematami muzycznymi czerpiącymi z bogatej tradycji żydowskiej. Zawarte są na niej zarówno dźwiękowe eksperymenty, jak i tradycyjne pieśni śpiewane w języku jidysz.

MAJA MIRO | MARIA KA to duet artystyczny, którego założeniem jest ubarwianie filmów niemych - tych zapomnianych i nieznanych szerszej publiczności - dźwiękami opartymi o niekonwencjonalne środki muzyczne połączone z bardziej tradycyjnymi formami. Wyjątkowa kombinacja gatunków, które reprezentują artystki (barok i muzyka alternatywna) oraz instrumentów, na których grają (flet współczesny i barokowy, instrumenty klawiszowe, elektronika i modulacje głosowe) sprawia, że tworzone podczas projekcji dźwięki są unikatowe i pełne nieoczywistości.


www.soundcloud.com/maja-miro-maria-ka
www.facebook.com/MajaMiroMariaKa

Po koncercie bedzie można nabyć płytę. Zapraszamy!!!!!


Drukuj   E-mail