banner zblizenia2016

Wystawa W czasie, w przestrzeni, we mgle - Gdańsk” | 08.09.2016

wystawaKurator: Urszula Drobiszewska
Artyści: Jakub Skrzypczak, Wiesław Grzech, Piotr Maria Rychlicki, Marijka i Kasia Kapeluch

Projekt “W czasie, w przestrzeni, we mgle - Gdańsk” to próba dotknięcia fenomenu Gdańska jako otwartego procesu kulturowego, miejsca spotkania różnych kultur i tradycji. Projekt ma charakter otwarty, aryści nie udzielają gotowych odpowiedzi, nie definiują. Każda z odsłon projektu jest raczej pytaniem inspirujacym do głębszego zastanowienia i poznania Gdańska oraz jego wielokulturowej duszy.

Kolejne odsłony to metafory plastyczne, muzyczne i wokalne. Tą metaforyczną podróż otwiera retrospektywistyczna wystawa kolaży Jakuba Skrzypczaka “Ir ha-Miklat - Miasto Schronienia”; w dalszej części wystawa prac gdańskiego artysty Wiesława Grzecha oraz instalacja “Megila Gdańsk” obrazów (w tle: ruch, muzyka, śpiew). Projekt zamyka ekspozycja zdjęć artysty-fotografika Piotra Marii Rychlickiego, ukazująca Gdańsk jako miasto chwil i iluzji, które nigdy się nie powtarzają.

Zapraszamy do Nowej Synagogi przy ul. Partyzantów 7 - wystawę można oglądać przez cały Festiwal - podczas wydarzeń mających miejsce w Nowej Synagodze.

Organizator

fundacja zblizenia logo www 


Projekt został dofinansowany ze środków

gdansk logos


Partnerzy

   Gato logo  Citymeble  LOGOGMINY  Karta do kultury biellogo oskar czarne    esplndidos znak RGB L


Patroni medialni