banner zblizenia2016

Najlepsze przyjaciółki | Anat Gov | PREMIERA Próba czytana | 08.09.2017 | Galeria Wnętrz

UWAGA: Tylko dla widzów powyżej 16 roku życia!!!
„Będziemy takimi staruszkami dziwaczkami, co zawsze wszędzie chodzą razem i trzymają się za rękę, żeby nie upaść. Będziemy jak taka tajemna sekta, która ma swój własny język, którego nikt nie może zrozumieć, do której nikt z zewnątrz nie może dołączyć. I wszyscy będą wiedzieć, że ta przyjaźń jest ponad wszystkim, ponad facetami, ponad dziećmi, ponad wnukami i ponad narkotykami...”.

 

Najlepsze przyjaciółki” („Chawerot hachi towot”) Anat Gov, w tłumaczeniu Agnieszki Olek.

Po ogromnym sukcesie spektaklu „Boże Mój”, zrealizowanego w ramach IV edycji Festiwalu ZBLIŻENIA, Marek Brand sięga po kolejny tekst Anat Gov. Tym razem będzie to czytanie dramatu „Najlepsze przyjaciółki” (polska premiera czytana). Wzruszający, ciepły, a zarazem zaprawiony nutką goryczy tekst o kobiecej przyjaźni. Anat Gov skonstruowała tutaj fabułę i akcję wokół spotkania Sophie, Lelli i Tircy jako 40-latek oraz tych samych bohaterek jako młodych kobiet.

Wszystkie trzy przeglądają się w swoich młodych i starszych wersjach jak w lustrach, co jest katalizatorem zabawnych sytuacji. Najlepsze przyjaciółki wzruszają, śmieszą, mówią coś mądrego o nas samych, a zarazem są znakomitym materiałem dla aktorek. Sztuka cieszy się dużym powodzeniem w izraelskich teatrach. Jej prapremiera odbyła się na scenie Cameri w 1999 roku, a w 2013 powstała nowa wersja spektaklu.

Zapraszamy do Strefy Inspiracji w Galerii Wnętrz na godz. 19:00.

 

Organizator

fundacja zblizenia logo www 


Projekt został dofinansowany ze środków

gdansk logoswolnosckultury


Partnerzy

EYCH2018 Logos Grey PL 72    pegaz erdk     jdc logo      AmbasadaIzraela  LOGOGMINY   Citymeble      logo pelne przezroczyste   logo      szydlowski hotel logo Karta do kultury biellogo oskar czarne   


Patroni medialni

     radio gdansk