banner zblizenia2016

Warsztaty muzyczne | Ayelet Ori Benita i Katarzyna Kadłubowska | 10.09.2017 | Nowa Synagoga

Women Voice and Beat Kasia i AyeletUWAGA: Obowiązują zapisy od 01.09.2017 r. pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Prosimy o informację czy posiadają Państwo swój instrument.

WARSZTATY BĘBNÓW OBRĘCZOWYCH I ŚPIEWU Z AYELET ORI BENITĄ i KASIĄ KADŁUBOWSKĄ
Kasia Kadłubowska i Ayelet Ori Benita, proponują holistyczny proces kreacji, łączący śpiew z grą na bębnach. Poszukują własnej wypowiedzi w kreowaniu dialogu między melodią bębnów a rytmem głosu.  Kreacje muzyczne Benity inspirowane są przede wszystkim tradycyjną północnoafrykańską muzyką żydowską oraz klasycznymi motywami arabskimi. Poszukuje również inspiracji muzycznej w kulturze turecko-perskiej, a silnie kobiecy rytm dodaje jej kreacji unikalnego smaku.  Kasia Kadłubowska jest  perkusistką silnie związaną ze sceną klasyczną, współczesną i eksperymentalną. Z bogatym doświadczeniem jako muzyk i pedagog sięga zarówno do elementarnych środków oraz źródeł rytmicznej świadomości, jak i do innowacyjnych, awangardowych zasobów.
Warsztaty mają na celu uwolnienie potencjału który tkwi w dwóch najbardziej archaicznych elementach ekspresji muzycznej: głosie i rytmie. Uczestnicy kursu będą zgłębiać tajniki połączenia śpiewu z akompaniamentem rytmicznym inspirowanym rytmami orientu, oraz podstawowych technik gry na bębnie obręczowym.
Warsztaty skierowane zarówno do amatorów pragnących zapoznać się ze światem muzycznej ekspresji jak i profesjonalistów szukających nowych inspiracji. Do warsztatów zachęcamy nie tylko wokalistów i perkusistów!!
 
Zapraszamy do Nowej Synagogi na godz. 10:00. Czas trwania warsztatów ok. 3 h.

 

Organizator

fundacja zblizenia logo www 


Projekt został dofinansowany ze środków

gdansk logoswolnosckultury


Partnerzy

EYCH2018 Logos Grey PL 72    pegaz erdk     jdc logo      AmbasadaIzraela  LOGOGMINY   Citymeble      logo pelne przezroczyste   logo      szydlowski hotel logo Karta do kultury biellogo oskar czarne   


Patroni medialni

     radio gdansk