banner zblizenia2016

Boże mój! | 09.09.2016

IMG 8196!!!!UWAGA!!!! Nie mamy już zaproszeń. Spektakl będzie można obejrzeć 16, 23 września i 1 października w Teatrze Miniatura.

Fundacja Kultury Zbliżenia i Miejski Teatr Miniatura zapraszają na premierę spektaklu „Boże mój!” na podstawie sztuki izraelskiej pisarki Anat Gov w tłumaczeniu Agnieszki Olek. To pełna zwrotów akcji i ciekawych dialogów tragikomedia wystawiana z wielkim powodzeniem na wielu światowych scenach teatralnych. Pewnego dnia w gabinecie psychologicznym, prowadzonym przez samotnie wychowującą autystycznego syna Ellę, zjawia się pacjent, który przedstawia się jako... Bóg. Pogrążony w depresji nie chce już czuwać nad światem.

Czy psycholożka-ateistka jest w stanie odwieść go od decyzji zniszczenia świata?

Spektakl reżyseruje Marek Brand, od lat działający w Gdańsku reżyser, aktor, dramatopisarz oraz animator kultury, pomysłodawca i dyrektor artystyczny Festiwalu Kultury Żydowskiej ZBLIŻENIA. Scenografię projektuje Anna Molga, gdańska malarka, ilustratorka i scenografka, a muzykę komponuje Paweł Zagańczyk, laureat ponad dwudziestu konkursów akordeonowych, założyciel kwartetu Zagan Acoustic, wykonującego muzykę improwizowaną, będącą fuzją muzyki folkowej, jazzowej oraz poważnej.
Prawa autorskie do sztuki reprezentuje The Institute of Israeli Drama oraz w Polsce: Agencja ADIT Elżbieta Manthey.

Organizator

fundacja zblizenia logo www 


Projekt został dofinansowany ze środków

gdansk logos


Partnerzy

   Gato logo  Citymeble  LOGOGMINY  Karta do kultury biellogo oskar czarne    esplndidos znak RGB L


Patroni medialni